zpět na úvodní stránku
zpět na úvodní stránku
Kurzy a porady, jen pro Vás a Vaše přátele, žádný skupinový kurz.

Nejlépe pro  1 až 3 osoby.

Toužíte poznat kouzlo černobílého fotografického procesu?
Uvažujete o přihlášce na uměleckou školu?
Potřebujete si zhotovit vlastní černobílé fotografie?
Rádi byste, vyfotili zadané úlohy a nemáte k tomu podmínky a zkušenosti?
Jak si doma postavit ateliér s minimem vlastních prostředků?
Technika fotografie je pro vás prostředkem, ale ne smyslem fotografického snažení a potřebujete konzultovat své nápady a postupy?
Kdy…

Na termínu se domluvíme, možný je všední den i víkend.
Technika černobílého procesu pro začátečníky. 

Například:

1. vyfotografujeme zátiší středoformátovou technikou.
2. vyvoláme film /zakládání filmu do tanku, příprava vývojky, ustálení,          praní, sušení.../.
3. vyvolání fotografie / příprava chemikálií, zkoušky expozice, práce se zvětšovacím přístrojem, nadržování, vyvolání, ustálení, praní/.
4. konečná úprava fotografií /sušení, vypínání, retuše.../.
5. teoretická část / vznik latentního obrazu, vyvolávací proces, běžně dostupné chemikálie na trhu, kontaktní kopírování, fotogram.../.

Můžete si přinést vlastní čb. negativ s oblíbenými fotografiemi, třeba ze starých rodinných filmů...
Odnese si vlastnoručně zhotovené fotografie.
Doba trvání cca 6 hodin.


Dále lze domluvit:

Fotografování zátiší v ateliéru. Jak  si sami vybudujete domácí ateliér jednoduchými prostředky  Zátiší patří k nejstarším fotografickým žánrům. Můžeme je nacházet či aranžovat, mohou být moderní, klasická… Jaké osvětlení použít, pozadí, různé fígle a postupy, pravidla kompozice či jejich porušování… Lampy, základy svícení, pozadí, aranžování. Nejsou vždy nutné desetitisícové investice do techniky.  Potřebujete si dobře vyfotografovat nejrůznější předměty, např. pro inzerci na internetu nebo byste rádi prezentovali své výrobky?   Přineste si vlastní fotoaparát a své oblíbené rekvizity. Nejrůznější předměty a přírodniny jsou samozřejmě k dispozici též v místě. Odnesete si praktické zkušenosti, teoretické rady a sérii vlastních fotografií. Naučíte se improvizovat ateliér v domácím prostředí. /Vhodné pro začátečníky a mírně pokročilé./

Fotografování krajiny,  workshop ve hvozdech dle fotografa Petra Zinkeho... Toulka po křoviscích a nalézání vlčích pohledů.
Viz. fotografie v galerii.


Velkoformátové kamery, fotografování na negativy formátu 9 x 12 cm a 13 x 18cm. Optická lavice CAMBO 9x12, Magnola, klasický měchový přístroj. Měření expozice, korekce výtahu měchu. Praktické zhotovení vlastního negativu a následné kontaktní kopírování v temné komoře. Fotografování zátiší v ateliéru či krajinných motivů v okolí.

ceník
ceník